DĚKUJEME za bezplatný seminář společnosti  T-Mobile Czech Republic, Nadaci VIA za účast přednášejícím T. Feřtekovi, M. Musilovi a I. Minaříkovi.

Termín:                          28. dubna 2010, 8:30 – 15:45

Místo  konání:               T-Mobile Czech Republic a.s., Tomíčkova 2144/1, Praha 4

Program

Z A H Á J E N Í - Talk-show: Pět pohledů na jedno téma aneb Musíme si pomáhat

Shodnou se tisková mluvčí velké firmy, redaktor deníku, zástupce nadace, manažerka společenské odpovědnosti a pracovník PR agentury na tom, jak by měla vypadat efektivní komunikace neziskových organizací s médii? Lze najít symbiózu mezi těmito pěti články PR řetězce? Vystupující se s vámi podělí o své zkušenosti, tipy, triky, ale i doporučení čeho se vyvarovat  při  kontaktu s novináři.

Moderuje: Martina Kemrová, senior manažerka firemní komunikace a tisková mluvčí T-Mobile Czech Republic a.s. Účastníci talk-show: Jiří Bárta, výkonný ředitel Nadace VIA, Jitka Chocová, manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile, Ivo Minařík, Account Director AC&C Public Relations.

P R A K T I C K Á   Č Á S T - Mediální dovednosti – „Porozumění médiím“

Vede: Tomáš Feřtek, scénárista, dramaturg a producent, Media Pro Pictures, Michal  Musil,  zástupce  šéfredaktora  MF  DNES

O celostátních médiích: zkusíme je analyzovat a hledat místa, kde bychom v nich mohli uplatnit svá témata

Úvod  a  praktická  cvičení  –  část  I.

Představení účastníků a interaktivního způsobu práce. Jací jsou čeští novináři? Jak a podle čeho si vybírají témata? Analýza médií – možnosti umístění našich témat v  konkrétních  denících  a  titulech.

Mediální dovednosti – „Jak ulovit svého novináře“

O  tom,  jak  správně  komunikovat  s  médii,  abychom  zaujali

Praktická  cvičení  –  část  II.

Rozhovor s novinářem: jak zaujmout v několika větách, jak napsat tiskovou zprávu – jednoduchý návod. Praktické rady pro komunikaci: jak si s důležitým novinářem vytvořit trvalejší kontakt, jak komunikaci s médii  správně  načasovat. Nejčastější chyby při komunikaci s médii.